TENCEL™ Lyocell

TENCEL ™ Lyocell lifleri doğanın döngüsüne kendini tamamıyla entegre ederek çevresel dengenin devamlılığına yardımcı olur.  Sürdürülebilir şekilde, yenilenebilir ham odun maddesi kaynağından üretilen TENCEL ™ Lyocell lifleri, çevre dostu ve çevreye karşı sorumluluk sahibi süreçlerde üretilir. TENCEL ™ Lyocell lifleri endüstriyel, ev, toprak ve deniz koşulları altında toprakta tamamen çözünebilir ve gübreleşebilen yapıdadırlar. Bu yüzden doğaya tamamen dönüşleri sağlanabilir.

Bitkisel kökenli TENCEL ™ Lyocell lifleri sizin için sürdürülebilirliğin yeni standardını ve doğal konforu tanımlıyor.

TENCEL™ - Doğru hissettirme özellikleri:

Ten Üzerinde Yumuşaklık

TENCEL™ Lyocell lifleri doğal olarak yumuşaktırlar ve uzun süreli rahatlık sunarlar. Elektron mikroskobunun altında gözlemlendiklerinde kumaşlara yumuşak bir his veren ve hassas cilt için rahatlık sağlayan pürüzsüz bir yüzey alanı sergilerler.

Artırılmış Nefes Alınabilirlik

TENCEL™ Lyocell  lifleri doğal olarak cildinizin son derece rahat hissetmesini devam ettiren kumaşlarla  nem akışını sağlar. Doğal maddeler içeren selüloz liflerinin mikroskobik lifçikleri nem emilimini ve salınımını düzenleyen yapıdadırlar. Bu, vücudun doğal ısısını düzenleyen özellikleri destekleyen nefes alabilir kumaşlara katkı sağlar.

Sein ve kuru hissettirir:

TENCEL™ Lyocell liflerinin pürüzsüz yüzeyi nemi pamuktan daha etkili bir şekilde emer. Bu, gece gündüz teninizin kuru ve serin olmasını sağlayarak vücudun doğal sıcaklık ayarlama mekanizmasına destek sağlar

Bakteri büyümesine elverişsiz:

TENCEL™ Lyocell lifleri nemi etkili bir şekilde emer. Polyester ve sentetikle kıyaslandığında lifin üzerinde, bakteri büyümesi için daha az elverişli nem vardır. Sonuç olarak TENCEL™ Lyocell  lifleri kumaşa daha iyi hijyenik nitelikler sunarak bakteri büyümesi için daha az elverişli ortam sağlar.

Pürüzsüzlük:

TENCEL™ Lyocell lifleri  doğal olarak dokunulduğunda pürüzsüzdür ve cildinizin üzerinden hafifçe kayıp giden kumaşların niteliğini artırır.

Dökümlü

Dokunulması yumuşak olan TENCEL™ Lyocell lifleri içeren kumaşlar şımartan bir görüntü yaratan düzgün bir dökümlülüğe sahiptir.

Pırıltı

Elektron mikroskobu altında incelenen  TENCEL™ Lyocell lifleri kumaşa lüks bir pırıltı veren, parlak, tüylü bir yüzey alanı sergilerler.

Güç

Selüloz liflerinin arasında daha güçlü yanlarıyla ayırt edilen TENCEL™ Lyocell lifleri sağlam ve uzun süreli kaliteye sahiptirler.